• Klasa 3b w Muzeum Archeologicznym

    20.11.2018

     

    W środę, 14 listopada, klasa 3B wybrała się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Dzieci dowiedziały się, kto to jest archeolog i czym się zajmuje. Okazało się, że wielu polskich archeologów pojechało do Afryki, do Sudanu i tam dzięki różnym znaleziskom odkryto, jak dawniej żyli ludzie, w jakich domach mieszkali, jak polowali, co jedli. Poznaliśmy również ich stroje codzienne, jak i ślubne. Na podstawie odkrytych kości zrekonstruowano głowę młodego człowieka. Odkryto również tkaninę, którą przykryte było ciało zmarłego. Opowiadania o dawnych czasach w krajach Afryki było dla nas niezwykle interesujące. Na koniec mieliśmy za zadanie samodzielnie wyryć obrazy, tak jak kiedyś ryto na skałach. Następnie nasze prace zostały pomalowane farbami i odbite na kartkach. Wycieczka była bardzo udana.

     

    ` 2 3 4 5 6 7 8 9 10

więcej aktualności