• Spektakl „Oskar i Pani Róża” Teatru Współczesnego z Krakowa

    10.03.2019

    07 marca klasy 7a, 7b i 6c wybrały się na wspaniały spektakl Teatru Współczesnego z Krakowa pod tytułem „Oskar i Pani Róża”. Oskar i Pani Róża, to przejmująca historia małego chłopca, który umiera na raka. Jego dni są policzone, a on sam nie wie jak radzić sobie wobec takiego wyroku… któż z nas by wiedział… Spektakl przenosi nas do realiów oddziału onkologicznego- miejsca, z którego nieraz się nie wraca. To praktycznie dom Oskara- głównego bohatera. To tam Oskar próbuje rozmawiać z Bogiem, to tam traci nadzieję i obwinia siebie za to, że jest chory. Tam jednak też poznaje osobę niezwykłą- Panią Różę- wolontariuszkę, która za cel postawiła sobie walkę o godność i duszę umierającego dziecka.

    oskaripaniróża

     

więcej aktualności