• Wycieczka klasy 7b do Zakopanego

  09.06.2018

  20180523_084435 20180523_111944_Burst01 20180523_124127 20180524_124106_Burst01

  Podczas 6-dniowej wycieczki na południe Polski uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą p. Jolą P. oraz p. Krysią G. przeżyli niezapomniane chwile. Całodniowy pobyt w Energylandii ze wspaniałą pogodą należał do najbardziej ekscytujących. Przejazdy na różnych elementach w parku rozrywki długo pozostaną w pamięci. To była druga wizyta w Parku Rozrywki. Uczniowie aktywnie wykorzystali czas na rollercoasterach, m.in. Anakonda, SpeedWater, Formuła czy też Mayan (najbardziej ekstremalny). Z pensjonatu w Zakopanem położonego na paśmie Gubałówki roztaczał się piękny widok na Giewont, Kasprowy Wierch oraz inne szczyty polskie i słowackie, które przykrywała jeszcze warstwa śniegu. Równie długo pozostanie w naszej pamięci wycieczka nad zaporę wodną w Niedzicy-Zamek. Budowla ma długość 404 m, wysokość 54 m a jej tzw. korona ma 7 m. Podstawową funkcja zapory jest zabezpieczenie przeciwpowodziowe, energetyczne. Służy też do rekreacji. Rejs gondolą na drugą stronę Jeziora Czorsztyńskiego do zamku w Czorsztynie był nie lada wyzwaniem. Zamek w Pienińskim Parku Narodowym, którego dach spłonął od uderzenia pioruna, rozbudował król Kazimierz Wielki, otaczając go murem obronnym. Położenie zamku miało ważny charakter handlowy oraz dyplomatyczny z Węgrami. W drodze powrotnej byliśmy w drewnianym kościele w Dębnie na Szlaku Kościołów Drewnianych w Pienińskim Parku Narodowym, gdzie nagrywano sceny do filmu „Janosik”. Wieczorem uczniowie szaleli na zielonej łące pełnej dmuchawców i ziół. Miło upływał czas przy ognisku i na dyskotece pod chmurką. Pensjonat prowadziła bardzo życzliwa rodzina, a cudowne ręce pani gospodyni codziennie przygotowywały przepyszne posiłki. Niezapomniane były gofry z bitą śmietaną oraz pierogi z jagodami i mięsem! Wycieczka długo pozostanie w naszej pamięci. Była tak pouczająca i relaksująca, że nie chciało się wracać do domu i szkoły.

  Podsumowanie opracowała pani Jola P. wraz z uczniami 7b

  1527715893477

   

  IMG_1347

więcej aktualności